Edycja 2016

W tegorocznej edycji naszą pomoc niesiemy 7-letniej Marysi Lasota. Dziewczynka od urodzenia zmaga się z szeregiem chorób tj. wodogłowie, małogłowie, Zespół Dandy-Walkera, niedorozwój nerwów wzrokowych, astygmatyzm, krótkowzroczność i epilepsja lekooporna.
Mimo tego, że Marysia każdego dnia musi bardzo ciężko ćwiczyć i zmagać się ze zmęczeniem jest wesołą i pogodną dziewczynką. Szansę na lepsze życie daje jej systematyczna i intensywna rehabilitacja. Rodzice robią co mogą aby ich mała córeczka czuła się jak najlepiej. Zdają sobie sprawę, że aby pomoc Marysi była skuteczna potrzebują sporych nakładów finansowych. Dokładnie opisują koszty związanie z rehabilitacją, wyjazdami do specjalistów, kosztami leków i bieżącego utrzymania.

W otrzymanej informacji z prośbą o pomoc dla Marysi oraz znajdującej się na stronie fundacji Złotowianka, która wspiera rodzinę w walce z chorobami rodzice podają:

„Jedyną szansą i nadzieją dla Marysi jest intensywna rehabilitacja. Brak odpowiednich ćwiczeń każdego dnia powoduje pogorszenie stanu zdrowia. My jako rodzice dokładamy wszelkich starań aby kiedyś w przyszłości życie naszej Kruszynki było lepsze. Naszym marzeniem jest aby Marysia była zdrowa a jeśli nie do końca jest to możliwe to przynajmniej choć trochę chcemy się przyczynić, żeby jej życie było łatwiejsze a nie tylko ciągłym cierpieniem. Jednakże rehabilitacja , leczenie, wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne , zakup sprzętu ortopedycznego wiąże się z ogromnymi nakładami finansowymi , którym nie jesteśmy w stanie sami sprostać dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie”. „Koszt miesięcznej rehabilitacji i leczenia to wraz z dojazdami 2500zł. Wskazane byłoby aby Marysia chociaż trzy razy w roku wyjeżdżał na turnus, koszt jednego pobytu to ok. 5500zł. W związku z tym iż Marysia nie stabilizuje swojego ciała potrzebny jest zakup specjalnego podnośnika, który ułatwi opiekę i codzienne funkcjonowanie. Naszym marzeniem byłyby wyjazd Marysi na delfinoterapię oraz poddanie jej terapii komórkami macierzystym. Te dwie formy terapii dają jej ogromne szanse na walkę z epilepsją lekooporną a co za tym idzie pozwolą na poprawę stanu zdrowia i ogólnego rozwoju psychoruchowego. Koszt tych dwóch terapii to ok 70 tys zł. sami niestety nie damy rady”

Właśnie finansowa pomoc dla Marysi i jej rodziców stanowi tegoroczny cel naszej akcji. Zapraszamy wszystkich Państwa do licytacji przekazanych nam cennych przedmiotów oraz udostępniania informacji o naszej a[u]kcji na portalach społecznościowych, wśród rodziny, znajomych. Im więcej dobrych serc dowie się o naszej akcji tym pomoc będzie skuteczniejsza!
Przedmioty do licytacji znajdują się poniżej, kliknięcie w przycisk licytuj przekierowuje na aukcje, na stronie charytatywni.allegro.pl.

Marysi można także pomóc wpłacając pieniądze na jej subkonto, za pośrednictwem fundacji:
Fundacja Złotowianka
ul. Widokowa 1
77-400 Złotów, KRS 0000308316
Nr konta 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010
z dopiskiem : darowizna na rzecz Marii Lasota L/7
Kontakt: kom. 668148409 lub email renatagawron@wp.pl

W imieniu organizatorów oraz rodziców dziewczynki- Renaty i Tomasza Lasota już dziś z góry Państwu dziękujemy za okazane serce, zrozumienie i pomoc.