Edycja 2017

Już w tym roku rusza kolejna akcja Studenckiego Koła Naukowego Komunikacji Marketingowej przy Politechnice Rzeszowskiej „Brief”.
W kolejnej trzeciej już A[u]kcji pomoc niesiemy dla 4-letniego Kacperka Socha z Jasła.

Już w drugiej dobie po urodzeniu zachorował na sepsę oraz odmę opłucnową obustronną, czego następstwem stała się niewydolność oddechowa, krążenia oraz nerek. Przeprowadzono wielokrotną resuscytacją, co spowodowało duże niedotlenienie mózgu, w wyniku czego doszło do wylewów śródczaszkowych IV stopnia.
U Kacperka zdiagnozowano encefalopatię niedotleniowo-niedokrwienną, mózgowe porażenie dziecięce, niedowład czterokończynowy spastyczny, padaczkę lekooporną, opóźniony rozwój psychomotoryczny oraz małogłowie.

Tak wiele strasznych chorób w tak małym bezbronnym człowieku.

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad skutkami choć jednej z wymienionych chorób? Jak one działają? A co dopiero gdy te wszystkie choroby połączą się w jednym małym człowieku.

Czym jest niedotlenienie mózgowe?, a może padaczka lekooporna?

Padaczka jest chorobą związaną z napadowym występowaniem zaburzeń bioelektrycznych dotyczących grupy bądź wszystkich neuronów kory mózgu, którym towarzyszą objawy kliniczne w postaci napadów padaczkowych. Leczenie padaczki obejmuje leczenie farmakologiczne oraz niefarmakologiczne. Mózg jest najwrażliwszym na niedotlenienie i niedokrwienie narządem naszego organizmu. Pozbawiony tlenu i substancji energetycznych (głównie glukoza) ulega nieodwracalnym uszkodzeniom już po 4 minutach. Prawidłowe ukrwienie mózgu nie zawsze oznacza, że organ ten otrzymuje odpowiednią ilość tlenu. Niedotlenienie mózgu może mieć również przewlekły i początkowo subkliniczny przebieg. Problemy z koncentracją, pamięcią, kojarzeniem faktów - swego rodzaju "ociężałość umysłowa", uporczywa senność, nawet zaburzenia psychiatryczne mogą być objawem długo utrzymującej się hipoksji. To tylko dwie wymienione choroby z sześciu.

Kacper jest zdany wyłącznie na naszą pomoc. Codziennie wymaga wielospecjalistycznej i bardzo kosztownej rehabilitacji, dzięki której stopniowo, ale bardzo powoli robi postępy w swoim rozwoju. aleksander
Codzienna rehabilitacja jest konieczna i niezbędna, gdyż jakiekolwiek zaniedbania mogą doprowadzić do bolesnych przykurczy i deformacji ciała. Postarajmy się ze wszystkich sił mu pomóc i poprawić jego funkcjonowanie.

Co możesz zrobić, aby mu pomóc? Choć w niewielkim stopniu wziąć jego los we własne ręce?

Nawet nie wiesz jakie to może być proste. Wystarczy jeden żółty przycisk LICYTUJ!

Spraw sobie przyjemność licytując płyty ulubionego wykonawcy, a może znajdziesz scenariusz swojego ulubionego serialu z autografami bohaterów lub wejście na plan swojego ulubionego serialu?

Lubisz sport? Kibicujesz drużynom sportowym? Tak niewiele potrzeba aby wyjść na ich mecz, w koszulce z podpisami całej drużyny!

Tak niewiele potrzeba aby pojawił się uśmiech trzech serc!